چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، ۲۰ تا ۲۲ دی ماه به میزبانی انجمن تولیدکنندگان فولاد در هتل المپیک تهران برگزار گردید. تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان داخلی زنجیره آهن و فولاد کشور در این رویداد ملی، علاوه بر ارائه فرصت‌های ساخت داخل برای شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان داخلی، از دستاوردهای خود در حوزه بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی و ساخت داخل رونمایی نمودند. 

وجه تمایز این رویداد با سایر نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی که در صنعت فولاد برگزار می‌شود، در ارائه فرصت‌های ساخت داخل توسط شرکت‌های معدنی و فولادی و به‌هم‌رسانی این فرصت‌ها با توانمندی‌های شرکت های دانش‌بنیان و سازندگان داخلی است. تمامی شرکت‌های بزرگ معدنی و فولاد کشور در این رویداد ملی حضور فعالی داشتند و به ارائه نیازها و فرصت های بومی سازی و ساخت داخل در زنجیره آهن و فولاد پرداختند.

شرکت های بزرگ فولادی و معدنی کشور همانند: فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ میدکو، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب، آهن و فولاد ارفع، فولاد آلیاژی ایران و  در این جشنواره حضور پر رنگی داشتند. همچنین میز تعمیق ساخت داخل در چهارمین دوره این رویداد شامل تفاهم نامه ها و قراردادهای داخلی سازی قطعات، تجهیزات و فرایندهای استراتژیک در فولاد و صنایع معدنی کشور بود که همچون ادوار گذشته با انعقاد قراردادهای ساخت داخل از خروج میلیون ها دلار ارز جلوگیری به عمل آمد.

شرکت ترانسفورماتور کوره آریا نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی تجهیزات صنعت فولاد کشور و حامی این جشنواره با معرفی محصولات ویژه زنجیره فولاد خود از قبیل ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی و پاتیلی، رکتیفایر، ترانسفورماتورهای شیفت فاز و راکتورهای سری تا توان 360MVAو تا جریان 150kA، در سالن B ، غرفه شماره 2 به استقبال بازدیدکنندگان خود رفته بود. امضای دو تفاهم نامه ساخت ترانسفورماتورهای کوره قوس الکتریکی و کوره تصفیه مذاب با شرکت فولاد سپید فراب کویر و شرکت فولاد بافق از دستاوردهای شرکت ترانسفورماتور کوره آریا در این جشنواره می باشد. در ادامه گزارش تصویری این جشنواره را مرور خواهیم نمود.