سی و یکمین کنفرانس بین­‌المللی برق و نمایشگاه جانبی آن، سوم آبان‌ماه 95 با حضور وزیر محترم نیرو جناب آقای مهندس چیت چیان، با حمایت و همکاری وزارت نیرو، شرکت توانیر، سندیکای صنعت برق، دانشگاه‌ها، سازمان‌های پژوهشی، شرکت‌های فعال در صنعت برق و نهادهای مرتبط داخلی و بین‌المللی در پژوهشگاه نیروی تهران افتتاح گردید. این رویداد بزرگ علمی همه ساله با حضور مدیران ارشد، پژوهشگران و دست‌اندرکاران صنعت برق کشور برگزار می‌شود و در بخش نمایشگاه جانبی کنفرانس نیز شرکت‌ها و نهادهای معتبر فعال در صنعت برق کشور به معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود می‌پردازند.

شرکت آریا ترانسفو نیز به عنوان یکی از اعضای تاثیر‌گذار سندیکای صنعت برق و پیشگام در طراحی و تولید انواع ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت در این کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی حضوری پر رنگ داشت. این شرکت در روز افتتاحیه کنفرانس رکورد دار بیشترین مقاله ارائه شده گردید. مقاله با عنوان “بهینه‌سازی ترانسفورماتورهای توزیع با هدف کاهش هزینه مالکیت کل بر اساس الگوی منحنی مصرف” توسط سرکار خانم مهندس یزدانی و سرکار خانم مهندس محمدخانی، مقاله با عنوان “محاسبات تلفات اضافی در ترانسفورماتورهای قدرت با در نظر گرفتن اثر سازه‌های فولادی مهار هسته و شانت‌های مغناطیسی” توسط سرکار خانم مهندس فخرآور و جناب آقای مهندس نیکخو و مقاله با عنوان “تحلیل و بهینه‌سازی دیواره مخزن ترانسفورماتورهای قدرت با استفاده از الگوریتم Pattern Search” توسط جناب آقای مهندس کرم‌زاده و جناب آقای مهندس حسینی، مقالات ارائه شده توسط مهندسین توانمند آریا ترانسفو در روز نخست کنفرانس بین‌المللی برق بود که با استقبال هیئت محترم داوران روبرو شد. همچنین مقاله با عنوان “محاسبات تلفات اضافی در ترانسفورماتورهای قدرت با در نظر گرفتن اثر سازه‌های فولادی مهار هسته و شانت‌های مغناطیسی” توسط سرکار خانم مهندس فخرآور و جناب آقای مهندس نیکخو در پایان این کنفرانس به عنوان مقاله برتر شناخته شد.

در بخش نمایشگاهی نیز غرفه آریا ترانسفو یکی از پر ازدحام‌ترین غرفه‌های نمایشگاه دیده شد و شمار بازدیدکنندگان فراتر از انتظار بود. این نمایشگاه 5 آبان خاتمه یافت.

در پایان گزارش تصویری روز افتتاحیه تا اختتامیه کنفرانس بین‌المللی و نمایشگاه برق را شاهد خواهیم بود.